האם לשלב Paypal באתר או לא?

גורמים שונים משפיעים על חווית הקניה בחנות מקוונת, חשוב שלאתר החנות יהיה עיצוב נאה, שיהיה זה אתר מקצועי וידידותי למשתמש, על החנות להכיל מגוון גדול של מוצרים להם ביקוש גבוה לצד מוצרים מיוחדים, חשוב לאפשר לגולשים לחפש ולמצוא בקלות מוצרים העונים על צרכיהם (באמצעות חלוקה לקטגוריות, סינון בחיפוש ועוד), יש להציג מידע ברור ותמציתי שיסייע לקונים פוטנציאליים להבין אם מצאו את מבוקשם ועוד. חשוב מאוד לזכור שלאפשרויות ביצוע התשלום שאנו מציעים לקונים בחנות המקוונת שלנו תיתכן השפעה גדולה על היקף המכירות.
בעלי חנויות מקוונות נדרשים לקבל החלטות שונות הנוגעות לתהליך הרכישה. בין היתר צריך לבחור ספק שירותי סליקה, האם לאפשר חיוב טלפוני, האם לקבל מטבעות קריפטוגרפים ועוד. אחת הבחירות החשובות הנוגעות לאפשרויות התשלום היא האם לאפשר תשלום באמצעות פייפאל (Paypal). לפניכם סקירה קצרה שתסייע לכם להחליט האם כדאי לכם לשלב פייפאל בחונות המקוונת שלכם.

קונים בחנות מקוונת רוצים הליך רכישה פשוט ומהיר

היקף המכירות המקוונות הולך וגדל על חשבון קונים שעדיין מבקרים בחנויות בקניונים. ישנם יתרונות רבים לרכישה בחנות מקוונת, קל להשוות מחירים ומוצרים,  אפשר לחפש את מבוקשנו בקלות במספר חנויות במקביל, החיסכון בעלויות תפעול בין חנות מקוונת לרגילה (למשל אין צורך לשלם דמי שכירות גבוהים) מאפשר הוזלת מחירים ועוד. ישנם גם חסרונות לחנות מקוונת: אי אפשר לאחוז פיזית במוצר, לא תמיד יש נציג שאפשר להתייעץ איתו, המוצר צריך להגיע במשלוח ועוד. ישנם קונים פוטנציאליים הנרתעים מלבצע תשלום באמצעות כרטיס אשראי באופן מקוון, מה גם שהליך ביצוע התשלום הוא מסורבל, צריך להזין פרטים רבים לטופס, מספר זהות, שם בעל הכרטיס, מספר טלפון, מספר הכרטיס, תוקף, לעיתים גם קוד CVV (שלוש ספרות בגב הכרטיס) וכתובת אימייל.

פייפאל הוא פלטפורמת תשלום פופולרית

בבואנו להחליט אם לכלול אפשרות תשלום בפייפאל בחנות המקוונת שלנו חשוב לזכור שמדובר בפלטפורמת להעברת כספים מקוונת הפופולרית ביותר בעולם. לרבים מן המבקרים בחנות שלכם יש חשבון פייפאל ועבורם ביצוע תשלום ישירות מחשבון הפייפאל שלהם הוא קל, פשוט ונוח.

עלות השימוש בפייפאל

חשוב לדעת שהקונים אינם משלמים עמלה על תשלום שביצעו ישירות מחשבון הפייפאל שלהם. מן המוכרים נגבית עמלה המבוססת על אחוז מסויים מן התשלום, בדרך כלל מדובר בעמלה נמוכה מזו שגובות חברות אשראי, כמו כן נחסך מן המוכר תשלום לחברת שירותי הסליקה באינטרנט (במקרים בהם יש חיוב עבור שירותי הסליקה בכל רכישה, בנוסף או במקום תשלום חודשי קבוע).

אם לוקחים בחשבון שקל מאוד לשלב תשלום באמצעות Paypal (תהליך קצר שמבוצע כולו באופן מקוון דרך אתר פייפאל) ברוב המקרים אין כל סיבה לא לאפשר לקונים שיטת תשלום נוחה זו.